نکونام یا مارکار

زیبایی در سخن گفتن باید از آغاز تولد سر لوحه زندگی تمام بشریت قرار گیرد.

نکونام یا مارکار

۱۴۴ بازديد

نکونام یا مارکار؟ سرمربی موقت تیم ملی چه کسى است؟

بعد از 7 سال و 9 ماه کارلوس کی‌روش برای همیشه از ایران رفت تا فدراسیون فوتبال دنبال گزینه جدیدی برای جانشینی او باشد.

نکونام یا مارکار؟ سرمربی موقت تیم ملی چه کسى است؟

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس، گزینه‌های جانشینی کی روش مختلف‌اند اما هیچ کدام هنوز رسمی نشده‌اند. فدراسیون در خواب زمستانی فرو رفته و در این ماه‌های اخیر هرگز فکری برای انتخاب سرمربی جدید نکرده. در حالی که هم کی‌روش و هم فدراسیون فوتبال می‌توانستند بر اساس قانون، 6 ماه قبل از پایان قرارداد با تیم‌ها و مربیان جدید توافق کنند. 

ماجراهای نیمکت بایرن‌مونیخ و حضور پپ گواردیولا را یادتان می‌آید؟ خبر حضور پپ در مونیخ وقتی اعلام شد که بایرن برای تصاحب 3 جام می‌جنگید و یوپ هاینکس هم نتایج درخشانی کسب می‌کرد. مدیران بایرن اما فارغ از تمام این اتفاق‌ها، گواردیولا را به عنوان سرمربی انتخاب کردند و جالب‌تر اینکه یوپ هاینکس نیز در همان فصل موفق شد 3 جام مهم به‌دست بیاورد. 

فدراسیون فوتبال که فکری به حال انتخاب سرمربی جدید نکرده، بحث حضور در تورنمنت چهارجانبه را پیش کشیده و اینکه قرار است تیم ملی در اسفندماه مقابل چین بازی کند. حضور در چنین تورنمنتی، آیا بدون سرمربی به صلاح است؟ آیا فدراسیون فوتبال تا آن زمان می‌تواند با یک مربی جدید و بزرگ به توافق برسد؟ 

همه این‌ ابهام‌ها باعث شده تا بحث حضور یک سرمربی موقت در تیم ملی مطرح شود. بحثی که در رسانه‌ها به راه افتاده و فدراسیون فوتبال هم آن را تکذیب نکرده. در خصوص سرمربی موقت، از مارکار آقاجانیان نام برده می‌شود اما گویا فدراسیون فوتبال جواد نکونام را هم مد نظر دارد. 

نکونام بعد از حضور در تیم ملی – به عنوان کاپیتان و مربی- بخت سرمربیگری خود را در نساجی آزمایش کرد و همراه این تیم به لیگ برتر رسید. او در لیگ برتر هم نتایج متوسطی کسب کرد و البته در نیم‌فصل ترجیح داد از این باشگاه شمالی جدا شود و بعید نیست فدراسیون فوتبال او را به عنوان سرمربی موقت انتخاب کند. اتفاقی که قابل پیش‌بینی است و البته فدراسیون فوتبال هم قصد دارد بعد از انتخاب سرمربی جدید، از نکونام به عنوان کمک اول استفاده کند. 

نکونام این روزها از باشگاه شاهین بوشهر در لیگ یک پیشنهاد دارد تا جانشین محمود فکرى شود. اینکه او به بوشهر مى رود یا مربى تیم ملى مى شود همچنان مبهم است.

این‌ها اتفاق‌هایی است که در روزهای اخیر و حول و حوش تیم ملی افتاده و چندان هم غیرموثق نبوده. آیا این اخبار به سرانجام می‌رسد یا نه ، پرسشی است که فدراسیون فوتبال باید به آن پاسخ بدهد. یک پرسش سخت در روزهایی سخت.
منبع:سایت جماران

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.